top of page

HAKKIMIZDA

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu, Fatih bölgesinde açılan ilk butik tarzı kurs merkezi olarak faaliyet göstermektedir. FKD, öğrencilere kişiye özel koçluk eğitimi sunan uzman öğretim kadrosuyla ön plana çıkmaktadır. Kuruluşundan bu yana değişen eğitim sistemini yakından takip ederek varlığını sürdüren kurumumuz, güncel eğitim anlayışıyla gelişimini ve değişimini sürdürmektedir. Fatih'teki kaliteli eğitimin odak noktası olmayı her dönem başarıyla gerçekleştirmiştir.

 

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu, uzman öğretim kadrosuyla LGS (Liselere Geçiş Sınavı), TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavlarına yönelik hizmet vermektedir. Öğretmenlerimizin birçoğu yazar öğretmen niteliğine sahiptir. Öğrencilerin akademik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla farklı ve her düzeyde soru tarzını benimseyen öğretmenlerimiz, öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecinde en iyi şekilde desteklemektedir.

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu, öğrencilere kişiye özel koçluk eğitimi sunmanın yanı sıra, kişiye özel ders takipleri, ders planları ve ödevlendirmeler gibi hizmetlerle öğrencilerin başarısını maksimum düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. Öğrencilerimizin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan ders takipleri, onların güçlü yönlerini keşfetmelerine ve zayıf noktalarını geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, kişiye özel ders planlarıyla öğrencilerin zamanlarını etkin bir şekilde kullanmaları ve öğrenme sürecini en verimli şekilde yönetmeleri sağlanmaktadır. Öğrencilerimize verilen ödevlendirmeler ise konuları pekiştirme, pratik yapma ve öğrenilen bilgilerin uygulanabilirliğini gösterme amacı taşımaktadır. Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu olarak, her öğrencinin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına odaklanarak, onları başarıya ulaştırmak için kişiye özel yaklaşımlar sunmaktayız

 

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu öğrencilere kişiye özel koçluk eğitimi vererek test çözme becerisini alışkanlık haline getirmeyi, rekabet duygusunu kazandırmayı ve öğrencileri sınav sistemi hakkında bilinçli bir şekilde bilgilendirmeyi temel hedeflerine dayanmaktadır. Az sayıda öğrenciyle yakından ilgilenmeyi amaçlayarak kurulan kurumumuz, kuruluşundan bu yana sürekli gelişerek ilerlemiştir.

 

FKD, her öğrencinin farklı olduğunu hissettirir ve öğrencilerin her türlü sorunlarıyla ilgilenir. Kişiye özel çalışma programları hazırlar ve ayrıntılı sınav sonuçlarına dayanarak eksik konular üzerine odaklanan çalışma programları oluşturur. Velilerle sürekli iletişim halinde kalarak tam ve etkin öğrenmenin gerçekleşmesini sağlar.

 

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu, anne-baba, öğrenci ve öğretmen görüşmeleriyle, öğrenciye kişiye özel koçluk eğitimi sunan öğretmenleri ve farklı ders işleme teknikleriyle öğrencinin başarısını en üst düzeye çıkarmayı hedefler. Öğretmenlerimiz müfredatı, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla çocuklara aktarır. Konuları farklı ders işleme teknikleriyle öğrencilere ilgi çekici hale getirir ve böylece öğrencilerin akademik başarılarını arttırırken aynı zamanda öğrencileri mutlu eder.

 

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu, Fatih bölgesinde 1995 yılından günümüze kadar butik bir özel öğretim kursu olarak faaliyet göstermektedir. Kaliteli eğitimin Fatih'teki odak noktası olmayı her dönem başaran kurumumuz, LGS, TYT ve AYT sınavlarına yönelik yetiştirme kurslarıyla öğrencileri hedeflerine ulaştırmaktadır. Bizler, öğrencilerin başarıya giden yolculuklarında yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Alanında Uzman Eğitimciler

Alanında uzman, yazar öğretmen kadrosuyla başarıya yönelik çalışma programı sayesinde öğrenciyi hedefine hazırlamaktadır. Olimpiyat birinciliği olan, planlı ve disiplinli çalışma koşullarıyla hareket eden eğitimci kadromuz, öğrenciyi çıktığı bu zorlu süreçte her daim desteklemekte ve yol göstermektedir. 

Kişiye Özgü Eğitim Koçluğu 

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu, kişiye özel koçluk eğitimi, ders takipleri ve ödevlendirmelerle öğrencilerin başarısını artırmayı hedefler. Bireysel öğrenme ihtiyaçlarına odaklanarak güçlü yönleri keşfetmelerini sağlar. Ders planları ve ödevlendirmelerle zamanı verimli kullanmalarını destekler. Her öğrenciye özel yaklaşımlarla başarıya ulaşmalarını sağlarız.

Performansa Yönelik Soru Takipleri

Öğrencilerin eksiklikleri, sınavlara yönelik denemeler, testler ve soru bankalarıyla tespit edilir. Ardından eksikliklerin giderilmesi, net ortalamalarının artırılması için planlama ve yönlendirmeler yapılmaktadır. Böylece öğrenciler, sınavlara daha iyi hazırlanarak başarılarını en üst seviyeye çıkarma fırsatı elde etmektedir.

Zengin İçerikli Kaynaklar 

Farklı Kadro Özel Eğitim Kursu, konu anlatımlı yayınlar, soru bankaları, konu kavrama testleri ve LGS, TYT, AYT deneme sınavlarıyla öğrencilerini başarılı bir sınav dönemine hazırlar. Kapsamlı içerikleriyle tüm sene boyunca kullanılabilen bu kaynaklar, öğrencilerin konuları derinlemesine öğrenmelerini ve sınav deneyimi kazanmalarını sağlar. Başarılı bir hazırlık süreciyle hedeflenen başarıya ulaşma fırsatı sunar.

Deneme Sınavları

Her hafta düzenlenen LGS, TYT, AYT denemeleriyle öğrenciler bilgilerini test ederek sınav deneyimi kazanmaktadır. İstikrarlı şekilde düzenlenen haftalık denemelerde öğrencilerimiz ne kadar yol kat ettiklerini gözlemlemektedirler. Öğrencilerin deneme sonuçları bireysel olarak değerlendirilerek eksik olan konular, yapılamayan sorular öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilerek eksiklik giderilmektedir. 

bottom of page