top of page

HAKKIMIZDA

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu Fatih bölgesinde 1995’ten günümüze kadar güncel eğitim anlayışıyla gelişim ve değişimini sürdürmektedir. Kuruluşundan günümüze kadar kaliteli eğitimin Fatih’teki odak noktası olmayı her dönem başarmıştır. LGS, TYT, AYT sınavlarına yönelik yetiştirme kursları sayesinde öğrenciyi hedefe ulaştırmaktadır. 

EĞİTİM DEĞERLERİMİZ

Kişiye Özgü Eğitim Koçluğu 

Öğrencinin eğitim ve çalışma hayatında başarı elde etme becerilerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Öğrencinin kedine hedef koyma, kaynakları daha iyi kullanabilme, net ortalamalarını artırabilme, soru çözüm yöntemlerini kavrayabilme gibi eylem planı yapmasına destek sağlamaktadır. 

Zengin İçerikli Kaynaklar 

Farklı Kadro Özel Eğitim Kursu tüm sene boyunca kullanılacak zengin içeriği ile konu anlatımlı yayınlar, soru bankaları, konu kavrama testleri ve LGS, TYT, AYT deneme sınavları ile öğrencilerini başarılı bir sınav dönemine hazırlamaktadır. 

Performansa Yönelik Soru Takipleri

Sınavlara yönelik denemeler, testler, soru bankaları sayesinde öğrencilerin eksiklikleri tespit edilerek, eksiklikler giderilmekte, net ortalamalarının artırılması doğrultusunda planlama ve yönlendirmeler yapılmaktadır.

Alanında Uzman Eğitimciler

Alanında uzman, yazar öğretmen kadrosuyla başarıya yönelik çalışma programı sayesinde öğrenciyi hedefine hazırlamaktadır. Olimpiyat birinciliği olan, planlı ve disiplinli çalışma koşullarıyla hareket eden eğitimci kadromuz, öğrenciyi çıktığı bu zorlu süreçte her daim desteklemekte ve yol göstermektedir. 

Deneme Sınavları

Her hafta düzenlenen LGS, TYT, AYT denemeleriyle öğrenciler bilgilerini test ederek sınav deneyimi kazanmaktadır. İstikrarlı şekilde düzenlenen haftalık denemelerde öğrencilerimiz ne kadar yol kat ettiklerini gözlemlemektedirler. Öğrencilerin deneme sonuçları bireysel olarak değerlendirilerek eksik olan konular, yapılamayan sorular öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilerek eksiklik giderilmektedir. 

Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu Fatih bölgesinde 1995’ten günümüze kadar güncel eğitim anlayışıyla gelişim ve değişimini sürdürmekte olan butik bir özel öğretim kurs merkezidir. Kuruluşundan günümüze kadar kaliteli eğitimin Fatih’teki odak noktası olmayı her dönem başarmıştır. LGS, TYT, AYT sınavlarına yönelik yetiştirme kursları sayesinde öğrenciyi hedefe ulaştırmaktadır. 


Farklı Kadro Özel Öğretim Kursu Fatih bölgesinde açılan ilk butik tarzı kurs merkezidir. O zamandan bu zamana varlığını değişen eğitim sistemini takip ederek devam ettirmektedir. FKD Açıldığı tarihten beri alanında uzman öğretim kadrosuyla LGS, TYT, AYT sınavların yönelik hizmet vermektedir. Öğretmenlerimizin bir çoğu yazar öğretmendir.  Öğretmenlerimiz farklı ve her düzeyde soru tarzını benimseterek öğrencilerin akademik gelişimine katkıda bulunmaktadır.
FKD uzman kadrosuyla öğrenciye test çözme becerisini alışkanlık haline getirmek, öğrenciye rekabet duygusu kazandırmak ve öğrenciyi sınav sistemi hakkında bilinçli bir şekilde bilgilendirmek temelleri üzerine kurulmuştur. Az öğrenciyle yakından ilgilenmek hedefiyle, kurulduğundan bu yana  her gecen gün kendini geliştirerek ilerlemiştir.
FKD her öğrencinin farklı olduğunu hissettirir ve öğrencinin her türlü sorunlarıyla ilgilenir. Kişiye özel çalışma programı hazırlar. Ayrıntılı sınav sonuçlarıyla eksik konular üzerine çalışma programı yapar. Velilerle sürekli iletişim halinde kalarak tam ve etkin öğrenmenin gerçekleşmesini sağlar.
FKD anne-baba, öğrenci ve öğretmen görüşmeleriyle öğrencinin başarısını en üst düzeye çıkarır. FKD öğretmenleri müfredatı çocukların donanımlı bireyler yetiştirmek üzere işler. FKD konuları farklı ders işleme teknikleriyle işleyerek öğrencilere ilgi çekici hale getirir böylece öğrencinin akademik başarısını, öğrenciyi mutlu ederek arttırır.

bottom of page